História firmy siaha do roku 1975. Od začiatku svojej existencie Oakley, jedna z najviac inovatívnych značiek v portfóliu spoločnosti Luxottica, odmietla priemernosť a slepú oddanosť idei inovácie, búrajúc hranice medzi štýlom, formou a funkciou, a výrobky Oakley začali porušovať všetky konvencie.

 Evolúcia vo firme Oakley sa začala držadlami na riadidlá pre motocykle. Boli to prvé držadlá s profilovaným, ergonomickým tvarom, perfektne prispôsobené tvaru dlane motocyklistu, vyrobené z nového materiálu s názvom Unobtainium®. Neustále vznikali nové riešenia. V roku 1980 Oakley útokom dobil trh s motocyklovými a lyžiarskymi okuliarmi, a to vďaka použitiu inovatívneho nastavenia skiel a precíznemu cylindrickému zakriveniu zabezpečujúcemu dokonalú viditeľnosť a odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

 V roku 1984 Oakley znovu zrevolucionalizoval športový svet. Športové okuliare vystúpili z tieňa a ovládli masovú predstavivosť. Profesionálni športovci aj obyčajní amatéri nikdy nezažili podobné možnosti. Optická technológia najvyššej kvality bola vyvinutá špeciálne s myšlienkou na bezohľadné, vražedne náročné požiadavky profesionálneho športu. Tak sa zrodila technológia s názvom High Definition Optics®. Firma Oakley získala viac než 600 svetových patentov v oblasti technológií a priemyselných vzorov, ktoré sú výsledkom neúnavného úsilia pri riešení problémov a vývoji riešení pripomínajúcich umelecké diela. Sústavne prekvapuje, odmietajúc obmedzenia a dávajúc technike punc umenia, a všetko to s myšlienkou na tých, ktorí taktiež tvorivo pristupujú ku svojim športovým úspechom, čím získavajú trvalé miesto v histórii športu.