Keď Vaše videnie nepozná hranice!

Každé oko je tak jedinečné ako otlačok prsta. Už pre našich prastarých rodičov mala najvyššia kvalita v optike jediné meno. A to ZEISS. Všetko úsilie spoločnosti Carl Zeiss je smerované k zaisteniu optimálneho videnia. My v ARENA optik to vieme a záleží nám na kvalite Vášho života. Zrak je náš najdôležitejší zmysel a vnímame ním až 80% všetkých podnetov. Váš zrak si zaslúži tú najlepšiu starostlivosť! Aj preto sme si vybrali spoluprácu s firmou, ktorá optike zasvätila celé svoje 169 ročné pôsobenie. 

Zeiss Koncept

i.Terminal2™

Vďaka i.Terminal2™, najnovšiemu centrovaciemu prístroju ZEISS zažijete najpresnejšiu a najrýchlejšiu centráciu okuliarových šošoviek. Oko citlivo vníma i najmenšiu asymetriu.  Cez i.Terminal™ dokáže...

i.Polatest™

i.Polatest™ je dokonalý systém pre kompletnú subjektívnu refrakciu. Iba pomocou i.Polatest™ je možné získať najspoľahlivejšie výsledky binokulárneho vyšetrenia, zlepšiť farebnosť, hĺbku a ostrosť ob...

i.Profiler™

Správne okuliarové šošovky (dioptrie) môžu byť predpísané len vtedy, ak máte dostatok informácií o zraku pacienta. Vyšetrenie na  i.Profilerplus Vám poskytne detailný vizuálny profil. Počas vyšetren...

LogOn®

LogOn® systém ZEISS je všetko čo potrebujete pre maximalizáciu dokonalosti. Pomocou 3D technológie môžete napr. vidieť výslednú hrúbku okuliarových šošoviek (skiel),  reálny čas vyhotovenia Vašich o...

História Zeiss

Carl Zeiss otvoril svoju prvú optickú dielňu v roku 1846 v nemeckom meste Jena.

Na základe spolupráce a vedeckých úspechov Carla Zeissa a Ernesta Abbeho sa tak položil základ významného celosvetového hráča v oblasti očnej optiky. Abbeho teória vytvárania obrazu v mikroskope a tzv. „sínusová podmienka“ tvoria základ všetkej vysoko výkonnej optiky. Obdobie úspechu pokračovalo celé storočie. Vynútené rozdelenie Nemecka po 2. sv. vojne viedlo aj k rozdeleniu spoločnosti Carl Zeiss na dve časti.

Obaja konkurenti sa znovu zjednotili po politických zmenách v rokoch 1989/1990. Znovu zjednotená spoločnosť Carl Zeiss sa stala silnejšou než kedykoľvek predtým. V súčasnosti je spoločnosť celosvetovým lídrom v high-tech metódach vyšetrenia zraku a výrobe kvalitných okuliarových šošoviek.

Zeiss na Slovensku

ARENA Optik

Po mestách ako Dubaj, San Francisco,Miláno či Johannesburg prichádza originál konceptu ZEISS aj na Slovensko. Sme prvý v celej strednej a východnej Európe, ktorý získali dôveru najlepšej firmy v oblasti očnej optiky, firmy ZEISS. Tradícia firmy Carl Zeiss sa začala v roku 1846. Vyše 169 rokov skúseností má jediný cieľ: priniesť ľuďom lepšie videnie a tým aj zlepšiť kvalitu ich života. ARENA optik je dielom tímu veľmi šikovných ľudí.

Samotnú myšlienku, priniesť na Slovensko niečo výnimočné, nebolo jednoduché naplniť. Prísne pravidlá ZEISS Experience nesplnila doteraz žiadna iná optika. Príprava projektu bola veľmi časovo náročná. Absolvovali sme konzultácie u renomovaných nemeckých dizajnérov, prepracovali sme každý detail projektu. Obrovská vďaka patrí architektom p. Ing.arch. Petrovi Osuskému a Ing. arch. Ľubici Osuskej. Sme radi, že práve Trnava sa zapíše do ZEISS Experience Book, zoznamu najprestížnejších svetových optík.

V ARENA optik sme sa rozhodli vybrať to najlepšie z najlepšieho a sprístupniť to všetkým, ktorý majú o svoj zrak skutočný záujem. U nás Vás čaká kompletná diagnostika zraku s tou najväčšou možnou presnosťou. Budeme radi, keď si svetovú kvalitu a najnovšie technológie vyšetrenia zraku prídete otestovať osobne.