Značka Bvlgari bola od samého začiatku symbolom najvyššej kvality talianskych šperkov, doplnkov a hodiniek. Bvlgari je vrcholnou formou vyjadrenia modernej elegancie a vkusného štýlu pre ženy aj mužov.

V roku 1857 sa v Grécku v dedinke Kalarites narodil Sotirio Bvlgari – zakladateľ firmy Bvlgari. Už od svojich najmladších rokov vyrábal predmety zo zlata a prenikal do tajov rodinnej zlatníckej tradície.V roku 1881 sa usadil v Ríme, kde v roku 1844 založil firmu a otvoril si svoj obchod na Via Sistina. Na začiatku v ňom ponúkal iba klenotnícke výrobky a až neskôr ponuku rozšíril o hodinky.Zmena sídla sa pre Bvlgariho ukázala ako veľmi výhodná. Za krátky čas po presťahovaní prejavili o jeho obchod záujem zámožní ľudia tohto sveta, ktorých očarili unikátne a vysoko kvalitné zlatnícke výrobky čerpajúce námety z gréckeho a rímskeho umenia.

Po Sotiriovej smrti obchod úspešne rozvíjali jeho synovia – Giorgio a Constantino, ktorí v prvých dekádach XX. storočia položili základy mimoriadne prosperujúcej klenotníckej firmy. Bol to práve jeden zo Sotiriových synov – Giorgio, ktorý vytvoril charakteristický štýl ich výrobkov. Bol to taktiež on, kto prišiel na nápad využiť pri tvorbe šperkov motív vyskytujúci sa na antických minciach, ktorý sa neskôr stal typickým prvkom Bvlgariho výrobkov aj v kolekciách okuliarov.

V súčasnosti je firma Bvlgari známou a uznávanou značkou. Jej výrobky sa vyrábajú výhradne z najlepších surovín a všetky výrobky charakterizuje čistý dizajn a starostlivosť o každý detail. Značka Bvlgari je vnímaná ako synonymum elegancie a luxusu.